CATIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

فرهنگ خوب = تالار گفتمان خوب

Go down

فرهنگ خوب = تالار گفتمان خوب Empty فرهنگ خوب = تالار گفتمان خوب

Post  tyaman Wed Aug 25, 2010 5:02 am

[size=18]
سلام دوستان catia دوست
قبل از هرچیز باید از کسانی که این تالار رو برای تبادل اطلاعات همه catia کارا ایجاد کردند تشکر کنم. براستی که جای همچین تالاری در بین کتیا کاران ایرانی خالی بود.
من تا قبل از اینکه در اینجا ثبت نام کنم و به نوعی مسئولیتی رو قبول کنم، عضو فعالترین تالار گفتمان catia بودم که از سوی خود شرکت داسو (dassult system) همایت میشه یعنی CATIA v5 forum. جواب خیلی از سوالاتم رو که نمیشه در منابع موجود در کتیا گرفت، از اعضاء خوشبرخورد و مسئولیت پذیر اونجا گرفتم. بزارید در این مورد یک خاطره بگم که برای خودم یک تلنگر بود. شاید برای کسانی که از این پس به این تالار میان نیز باشه.
زمانی بود که خیلی با ترسیم نمای ایزومتریک خط لوله درگیر بودم، و می دونستم کتیا قابلیت طراحی سیستم های piping رو داره اما نمی دونستم چجوری میشه نمای ایزومتریک خط لوله رو تهیه کرد. هرچی این در اون در زدم راهش رو پیدا نکردم. تا اینکه تصمیم گرفتم این موضوع رو با اعضای تالار گفتمان مطرح کنم. توی اینجور جاها معمولاً باید دنبال افراد قدیمی تر، با سابقه دار تر، دارای ستاره بیشتر و ... گشت تا سریعتر جواب گرفت. من هم به کسی که 4 ستاره از کل 5 ستاره رو پر کرده بود و فعالتر از دیگران نشان میداد پیام فرستادم. این پیام در inbox خودش که در هنگام عضویت در تالار براش در نظر گرفته شده بود فرستادم. معنیش اینه که باید صبر میکردم تا به تالار بیاد و پیام هاش رو چک کنه. بعد از دو روز این جواب رو شنیدم
من دیگه خیلی وقت که با catia کار نمیکنم و الان مدیر پروژه های اجراییم اما درخاستت رو به دوستانی میدم که می تونن کمکت کنن ...
خوب من یک ایرانیم و فکر کردم الکی میگه و خاسته مارو از سر باز کنه، اما بعد از چند روز برام یک ایمیل فرستاد که حاوی یک لینک جدید در تالار گفتمان بود که مشکل من رو مطرح کرده بود و راه حل اون رو کامل توضیح داده بود و همینطور لینک نرم افزارهای الحاقی مورد نیاز.

اولش باورم نمیشد که یک نفر از اونطرف دنیا برای من وقت گذاشته باشه تا مشکل منرو حل کنه بدون هیچ چشمداشتی، بدون اینکه از لحاظ تبادل اطلاعات بدردش خورده باشم، بدون.... کمی با خودم فکر کردم، گویا حادثه جدیدی در زندگی تجربه میکنم. حادثه ای که بعدها من رو مجاب کردم که در عین بی نیازی به یادگیری موضوعی به اون تالار سری بزنم و پاسخ برخی مبتدیان رو بدم و هنگام پاسخ به هیچ چیز بجز اینکه" گرفتی باید باید پس بدی" فکر نکنم.
امیدوارم این تالار گفتمان با همت دانشجویان و متخصصین نابغه ایرانی بدرد جامعه صنعتی ما بخوره، چون CATIA ارزششو داره.
من الله توفیق
[/size]
tyaman
tyaman

http://tyaman.blogfa.com

Back to top Go down

Back to top